Kim jesteśmy?


Studenckie Koło Naukowe Taurus to organizacja studencka, zrzeszająca pasjonatów rynków finansowych z Uniwersytetu Łódzkiego. Choć jesteśmy młodym kołem (zarejestrowanym 3 września 2015 roku), zorganizowaliśmy już projekty we współpracy m.in. z Giełdą Papierów Wartościowych, Fundacją im. Lesława A. Pagi, domami maklerskimi oraz brokerami foreksowymi. Odnieśliśmy także sukcesy w konkursach związanych z rynkiem kapitałowym i walutowym. Członkami SKN Taurus są studenci posiadający szeroką wiedzę o rynkach finansowych, regularnie inwestujący na Giełdzie oraz rynku forex. Większość z nas przygotowuje się do branżowych egzaminów certyfikacyjnych (Makler Papierów Wartościowych, Doradca Inwestycyjny, CFA) bądź takie certyfikaty już posiada.

Pomysł na stworzenie koła narodził się podczas 19. Konferencji Wall Street w Karpaczu.

Naszym Opiekunem naukowym jest dr Tomasz Schabek.

Misja Taurusa

SKN Taurus to projekt typowo merytoryczny. Dzielimy się wiedzą z zakresu analizy i wyceny instrumentów finansowych, tworzymy drużyny na potrzeby konkursów (i je wygrywamy!), a także uczymy się na własnej skórze inwestując na rynku swoje środki. Czas inwestujemy w siebie i rozszerzamy zainteresowania, którymi się pasjonujemy. Przyświeca nam idea, że to SKN Taurus ma być dla swoich członków, a nie odwrotnie.

Nie zamierzamy w swoich działaniach dublować projektów innych organizacji studenckich. Chcemy skupić się na własnym rozwoju oraz promowaniu członków koła jako praktyków rynku oraz jako osoby, które po ukończeniu studiów będą gotowe do efektywnego analizowania rynków finansowych i podejmowania trafnych decyzji inwestycyjnych. Polski rynek finansowy potrzebuje prawdziwych specjalistów.

Osoby, które razem z nami chcą poszerzać swoje horyzonty, serdecznie zapraszamy. Wiele pracy przed nami, ale jeśli uważasz, że jesteś osobą odpowiednią do tworzenia i promowania w całym kraju grupy, która osiągnie sukces, dołącz do nas!

W razie pytań dotyczących naszej działalności prosimy o kontakt pod adresem kontakt@skntaurus.pl.