Medicalgorithmics S.A. – krótka analiza techniczna


Medicalgorithmics S.A. to polska firma działająca w branży wysokiej technologii. Jest ekspertem i dostawcą rozwiązań systemowych oraz algorytmicznych w diagnostyce kardiologicznej, w szczególności w zakresie analizy sygnału EKG. Spółka działa na rynku m.in w USA oraz Azji. Medicalgorithmics S.A. od 2011 roku była notowana na rynku NewConnect. W lutym 2014 roku spółka zadebiutowała na parkiecie głównym warszawskiej GPW.

 

Medicalgorithmics S.A. od 2013 roku wypłaca symboliczne dywidendy. W tym roku, 16 października, wypłacona zostanie dywidenda w wysokości 2 złotych na akcje.

 

Po spadkach trwających od końca marca br., kurs znajduje się na wsparciu kanału wzrostowego mającego swój początek przeszło rok temu. Prawdopodobieństwo odbicia się od dolnej krawędzi jest wysokie, a potencjalny wzrost wart uwagi (około 25%).
Oczywiście, możliwe jest trwałe przebicie linii wsparcia i kontynuowanie spadków. Wchodząc więc w pozycję, zalecać można złożenie zlecenia Stop Loss poniżej lipcowych minimów.

 

 

7 maja 2017r. DM BOŚ wydał rekomendację kupna z ceną docelową 384 złote. To około 30 % możliwego wzrostu od obecnej ceny.

Wcześniej, 26 kwietnia 2017r., BZ WBK DM jako cenę docelową określił 338 złotych.

 

Wobec powyższego, warto mieć tę pozycję na liście obserwowanych spółek.


Przedstawiony powyżej materiał ma charakter jedynie informacyjno-edukacyjny i jest zamieszczany w celach edukacyjnych przez członków Studenckiego Koła Naukowego Taurus działającego przy Katedrze Ekonomii Przemysłu i Rynku Kapitałowego na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ. Autorzy serwisu prezentują własne analizy, komentarze, decyzje i wybory inwestycyjne dokonywane na własnych rachunkach inwestycyjnych, dlatego nie należy traktować poniższej treści jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe. Przedstawiony materiał nie stanowi usługi doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu zapisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. SKN Taurus oraz portal www.skntaurus.pl nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody spowodowane dobrowolnym wykorzystywaniem materiałów, treści, informacji oraz opinii zawartych w serwisie przez jego użytkowników.