Celon Pharma S.A.


Celon Pharma S.A. to firma produkująca nowoczesne leki i prowadząca zaawansowane badania naukowe. Dystrybuuowanie specjalistycznych produktów generycznych pozwala zachować pacjentom lepsze i dłuższe życie. Są to produkty takie jak Salmex (na astmę), Ketrel (lek na schizofrenię) czy Valzek (na nadciśnienie) a także produkty stosowane w leczeniu objawów zakażeń wirusem HIV. Silne zaplecze badawczo-rozwojowe wykorzystywane jest w celu rozwoju farmaceutyki o potencjalnym zastosowaniu w leczeniu nowotworów, chorób neurologicznych, cukrzycy i innych schorzeń metabolicznych. Od października 2016r w którym spółka debiutowała na GPW minęło już sporo czasu a kurs akcji poszybował o ponad 90%.

Artykuł powstał w ramach projektu Taurus Investment Fund

⟶ Przejdź do strony projektu


Cena swoje maksimum osiągnęła 29 marca i wówczas wynosiła ona 39,33 zł, po czym nastąpiła korekta i kurs spadł w okolice 29 zł. Obecnie za jedną akcję należy zapłacić 36,95 zł i zdaje się, że trend wzrostowy trwający od debiutu spółki będzie kontynuowany. Przebicie poziomu 39,33 zł jest potwierdzeniem i sygnałem do kupna akcji. Alternatywą będzie zakup akcji po około 36 zł u dolnej granicy linii trendu ostatniego impulsu. Spadek ceny poniżej linii trendu zaneguje scenariusz.  Ostatnimi dni widać również znaczący wzrost wolumenu, co zdaje się potwierdzać pozytywne nastroje inwestorów. Na wzrost akcji ma też wpływ polityka dywidendowa spółki, która zakłada wypłatę 0,17 zł na akcję już 14 czerwca.

 

Przedstawiony powyżej materiał ma charakter tylko i wyłącznie informacyjno-edukacyjny i jest zamieszczany w celach edukacyjnych przez członków Studenckiego Koła Naukowego Taurus działającego przy Katedrze Ekonomii Przemysłu i Rynku Kapitałowego na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ. Autorzy serwisu prezentują własne analizy, komentarze, decyzje i wybory inwestycyjne dokonywane na własnych rachunkach inwestycyjnych, dlatego nie należy traktować poniższej treści jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe. Przedstawiony materiał nie stanowi usługi doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu zapisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. SKN Taurus oraz portal www.skntaurus.pl nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody spowodowane dobrowolnym wykorzystywaniem materiałów, treści, informacji oraz opinii zawartych w serwisie przez jego użytkowników.